Úvod

... Tam někde v hlubokých lesích... Na podzim loňského roku byli zástupci našich předních klanů na audienci u osoblažského krále Přemysla. Lahvinka medovinky, nějaká ta deskovka, málem šípem zastřelená sousedka a pár dalších událostí měly za následek nápad na spolupráci. No a toto je výsledek. Natočeno v produkci Goblinzzz of Moryja a MOR SKOIRI.
Zpracováno, graficky uděláno a následně nám předáno studiem Visuallab.cz

Video: https://www.youtube.com/VbcIIF5Tf5w&feature=youtu.be

 

Historie

Kekelové bitvy mají kořeny v šatrhovém způsobu boje (šatrh = hraní reálných zranění) a hodně se podobají systému, který používají kluci, co dělají HMB:BOTN. Z šatrhu si vzaly "hraní reálných zranění" – padnu jakmile uznám, že by mě zásahy v reálu zabily – a z HMB většinu pravidel (nebo si je vzali oni od nás??? :D). Až na nějaké pro kekel zakázané techniky (útok hranou štítu, kopy apod.) nejsou povoleny páky a jiné styly boje (kráva v magi, hospodská rvačka apod..). Narozdíl od "Botnařů" se bojuje zbraněmi s většinou dřevěným jádrem, poslední dobou se experimentuje s tvrzenými plasty obalenými měkčením – vrstva karimatky apod. Díky tomu je kekel "bezpečnější", ale přesto je povinností každého šampiona mít helmu s vycpávkou (batvatem) a aspoň prošívanou zbroj. Počítají se zásahy do jakékoliv části těla vyjma choulostivých míst (krk, tvář, rozkrok apod.). Zásah musí být viditelný a s reálným nápřahem, žádné šmrdlání se nepočítá. Více o tom, jak bojovat v aréně, se dočtete zde: http://dira0.webnode.cz/pravidla-diry/boj-v-arene/ .
A pokud by měli zájem i úplní nováčci, ať se na nás klidně obrátí s dotazy, co víme, to poradíme a zbytek jim prodá VEVERLAND.

Ukázka kekelu: https://www.youtube.com/watch?v=8jTSU...